Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Váš uživatelský komfort. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek.
SOUHLASÍM
20.05.2023 08:00 - 20.05.2023 19:00
Cena prachovských skal

Veteran Car Club Jičín zve majitele automobilů a motocyklů vyrobených před rokem 1985 - na orientační soutěžní jízdu. Reagujeme tak na přání účastníků - zvláště těch ze vzdálenějších krajů naší vlasti - navštívit více míst  malebného Českého ráje a okolí. 

Účastnit se mohou členové i nečlenové klubů historických vozidel - tedy pokud máte vozidlo, které stářím odpovídá uvedené kategorii a je v náležitém technickém a vzhledovém stavu, naváhejte a přijeďte si vyzkoušet veteránskou soutěž.

Trasa povede z Jičína, kouzelnou krajinou Českého ráje a Podkrkonoší s cílem opět v Jičíně. Celková délka trasy je cca 140 km … ale to jen pro ty, kteří nezakufrují :)

Soutěže se mohou účastnit vozidla odpovídající původnímu provedení a musí splňovat podmínky pro provoz na pozemních komunikacích. Stroj proto musí mít Registrační značku vč. platné technické kontroly, nebo průkaz historického vozidla se zvláštní registrační značkou a zaplacené povinné ručení (zelená karta).

Repliky a stroje v novodobém tuningu nebudou do soutěže přijaty. Pokud si nejste jisti, zda Váš stroj splňuje podmínky účasti, můžete nás kontaktovat na e- mailu: vccjicin@seznam.cz ideálně zašlete zároveň aktuální fotografii Vašeho stroje. Pořadal si vyhrazuje právo nepřipustit do soutěže sporná vozidla a napodobeniny.

 

 

Časový plán:

Sobota 20.května 2023

  • 8:30  - 9:30 příjezd účastníků a přejímka strojů v areálu kempu Rumcajs v Jičíně
  • 9:45   rozprava a společný přejezd účastníků na Valdštejnovo náměstí v Jičíně
  • 11:00 start soutěžní jízdy Českým rájem z Valdštějnova námeěstí v Jičíně
  • 18:00 předpokládaný návrat do kempu Rumcajs, vyhlášení výsledků následuje volná zábava a přátelský pokec 

 

Startovné je stanoveno ve výši 900,-Kč / stroj včetně řidiče, každý další účastník 300,-Kč   

V ceně je započítán oběd na trase, ceny pro výherce, režie přípravy soutěže.

Stejně, jako tomu je u ostatních akcí, pořádaných naším klubem, si případné ubytování objednává a hradí každý sám, přímo v zařízení které si vybral. K dispozici je kemp, motel a okolní penziony - viz kontakty. 

Přihlášku prosím odešlete nejdéle do 5. května 2023.

Podmínkou účasti je odeslání přihlášky vyplněné v on-line formuláři v uvedeném termínu a úhrada startovného bankovním převodem za celou posádku nejdéle do 8. května 2023 

Účet pro zaslání startovného KB Jičín č. účtu: 1332541/0100 Do sdělení pro příjemce uveďte příjmení řidiče.

Akceptaci Vaší přihlášky můžete sledovat v tabulce přihlášených účastníků níže. Teprve po zaevidování Vaší platby bude v tabulce uvedeno "splňuje popdmínky účasti - ANO"

Těšíme se na viděnou ! 

 

Přihlášení účastníci

Příjmení jméno Auto / moto Značka výrobce Typ Rok výroby Splňuje podmínky
Ing. Věchet Milan A Jaguar MK 2 1963
Bc. Věchtová Michaela A Triumph Spitfire 4 1970 ANO
Ing Bláha Jiří A Skoda 450 roadster 1959
Plačková Petra M Lomax tříkolka, cabrio 1978
Součková Vladimíra A jaguar XK150FHD 1958 ANO
Kučera Tomáš A MERCURY MOTEREY 1963
Přibyl Lukáš A Hillman Minx IIIB 1960 ANO
Vrcek Ivo A 3KODA RAPID 1985
Šorm Boris A Triumph Spitfire roadster 1978 ANO
Holman Miroslav A Ford Mustang 1964 ANO
Peteráč Luboš A Ford 2,3S 1982 ANO
Grolmus Lukáš A Volkswagen 1600 TL 1966 ANO
Pýcha Jindřich A Ford Capri 1975 ANO
Pýcha Jan A FORD CAPRI coupe 1983 ANO

Pravidla akce

Soutěž a a jízdy pořádané VCC při AMK Jičín se jedou za plného silničního provozu. Řidiči - účastníci jsou proto povinni dodržovat veškerá pravidla provozu na pozemních komunikacích. Vozidla musí splňovat technické podmínky pro provoz, být vybavena platnou RZ (dříve SPZ) nebo ZRZ pro historická vozidla a příslušnými doklady. Řidič rovněž musí mít doklad zaplacení zákonného pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Uvedené doklady je účastník povinen předložit při registraci k soutěži. Bez předložení dokladů nebude umožněna účast v soutěži. Do soutěže nebudou připuštěny repliky, stavby a upravná vozidla (tuning). V případě pochybností předem konzultujte možnost účasti s pořadatelem prostřednictvím e-mailu: vccjicin@seznam.cz  Pořadal si vyhrazuje právo nepřipustit do soutěže také sporná vozidla a napodobeniny.

Potvrzením tohoto textu (odesláním přihlášky) řidič prohlašuje, že je mu známo, že se akce účastní výlučně na své vlastní riziko, odpovídá za škody způsobené jiným účastníkům, nebo třetím osobám. Zároveň prohlašuje, že po pořadateli nebude uplatňovat jakoukoli náhradu za utrpené škody. To se netýká škod, prokazatelně způsobených pořadatelem.

Vzhledem k velkému zájmu o účast si pořadatel vyhrazuje právo odmítnout přihlášku. V takovém případě bude pochopitelně vráceno již uhrazené startovné.

Motocyklisté jsou za jízdy povinni používat ochrannou přilbu.

Partneři